IPTOK - ładna nazwa dla spalarni śmieci na Widzewie

W dniu 08 02 2011r odbył się ostatni panel dyskusyjny zrealizowany za publiczne pieniądze w ramach promocji projektu ITPOK – Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Koszt tej akcji reklamowo - propagandowej wyniósł 327 tysięcy złotych. („Co bez spalarni odpadów?”: Dziennik Łódzki, wtorek 22 lutego 2011)

Tematami panelu były:

Dzięki staraniom członków Centrum na spotkanie przybyło, tym razem nie 30 członków rady osiedla i uczestników wycieczki do Wiednia  ale ok. 200 mieszkańców osiedli Nowy Widzew i Olechów. Na początku spotkania  Prezes Zarządu przedstawił prezentację opracowaną przez nasze Centrum.

Zobacz prezentację

Po obejrzeniu prezentacji zebrani postanowili nie dopuścić do realizacji projektu ITPOK.

 Zwolennicy realizacji nie zgodnego z przepisami prawa i nie mającego uzasadnienia projektu ITPOK, podejmują dalsze działania propagandowe w celu jego realizacji, wykorzystując do tego oficjalną witrynę internetową Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Łodzi (http://www.komunalny.pl/index.php?name=article&op=show&id=8974),

media lokalne (http://ww.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,4519,1,1.html), (http://www.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,4603,1,1.html) 

oraz serwis internetowy youtube. pl (http://www.youtube.com/watch?v=bexDZQl_iw8, http://www.youtube.com/watch?v=aW_PNsm_sWU).

Poniżej zamieszczamy rzetelne sprawozdanie ze spotkania w dniu 08 02 2011r. opis ten wyraża nasze stanowisko w sprawie informacji umieszczonej w witrynie internetowej Urzędu Miasta Łodzi. (nasze stanowisko)

Stanowisko CZR